Search: sahadhev
6,262 stories
✓ Narottam Arjun: Soul of the Sage

𝐖𝐡𝐚𝐭 𝐢𝐟 𝐊𝐮𝐧𝐭𝐢 𝐡𝐚𝐝 𝐀𝐫𝐣𝐮𝐧 𝐛𝐞𝐟𝐨𝐫𝐞 𝐦𝐚𝐫𝐫𝐢𝐚𝐠𝐞 𝐚𝐧𝐝 𝐊𝐚𝐫𝐧 𝐰𝐚𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐭𝐡𝐢𝐫𝐝 𝐏𝐚𝐧𝐝𝐚𝐯?𝐖𝐡𝐚𝐭 𝐢𝐟 𝐊𝐚𝐫𝐧 𝐚𝐧𝐝 𝐀𝐫𝐣𝐮𝐧 𝐞𝐱𝐜𝐡𝐚𝐧𝐠𝐞𝐝 𝐩𝐥𝐚𝐜𝐞𝐬?┏━━━━━━༻❁༺━━━━━━┓ - 𝑴𝒂𝒉𝒂𝒃𝒉𝒂𝒓𝒂𝒕 𝑭𝒊𝒄𝒕𝒊𝒐𝒏𝒂𝒍 𝑺𝒕𝒐𝒓𝒚 - - 𝑨𝒓𝒋𝒖𝒏 • 𝑴𝒂𝒊𝒏 𝒍𝒆𝒂𝒅 -┗━━━━━━༻❁༺━━━━━━┛𝘛𝘩𝘪𝘴 𝘣𝘰𝘰𝘬 𝘥𝘰𝘦𝘴 𝘯𝘰𝘵 𝘪𝘯𝘵𝘦𝘯𝘥 𝘵𝘰 𝘩𝘶𝘳𝘵 𝘢𝘯𝘺𝘰𝘯𝘦, 𝘪𝘯 𝘢𝘯𝘺 𝘮𝘢𝘯𝘯𝘦𝘳.╭⋟─────────────────╮𝐜𝐨𝐯𝐞𝐫 𝐜𝐫𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬 : @gildedwolves ╰─────────────────⋞╯Word Count: "60,000-70,000"

83.1K 68 5.5K Full
тυ нι нαιη αѕнιqυι ✔️

Dheeshra SS꧁आपकी तारीफ में क्या कहें꧂♥︎ आप हमारी जान बन गए आप हमारी जान बन गए ♥︎

6.5K 11 777 Full
A Eshte Dashuria Mbi Gjithcka ?

Dea nje vajze qe e dashuron jeten nje vajze me synime te qarta ne jet por qe papritur njeh dashurin dhe endrra e saj me e madhe eshte te jet me njeriun e zemresDuke triumfuar ne dashurin e saj ajo shnderrohet ne nje grua dhe nje nene shembullore Ajo kishte nje familje perfekt ku mbizoteronte harmonia, lumturia dhe mbi te gjitha dashuria por jo gjithcka eshte sikur duket gjithmon eshte dicka e fshehur qe ti nuk e shikon papritur lumturia kthehet ne dhimbje e ndersa buzeqeshja ne lot nje tradheti e ben ate te kuptoj se disa gjera kishin qen thjesht fasada ajo tradheti e ben te dyshoj ne gjithcka madje dhe ne dashurin qe ata kishin A falet tradhetia? eshte kjo pyetja qe cdo njeri e mendon te pakten njeher ne jet dhe ne e kemi te qarte ate pergjigje tradhetia nuk falet sepse ai qe te tradheton nje here e ben perseri Kur e mendojm na duket e thjesht ajo gje por kur ndodhe te ben te mendohesh gjate per ate pergjigje Por si do te arrij ajo te vazhdoj perpara si nje nene beqare? A do te arrij te jet e zonja e vetes? Frika nga ndryshimi dhe nga ideja e te jetuarit pa te do ta bejn te stepetpor djali I saj do te jet ai qe do ti jap kurajon qe te vazhdoj perpara sepse ajo eshte e fort dhe nuk ka nevoj per askend qe te mbijetoj ne kete bote mizore por a do te arrij ajo ta ndaloj zemren qe te rrah perseri per ate njeri ? A do arrij dashuria e tyre te jet mbi gjithcka apo tradhetia do ta vras ate ?

15.3K 40 1.1K Full
•||~Radheya~Ardhangini~||•

Radheya~The Son Of Radha MaaPadmavati ~love of one of the great warrior of Mahabharat 💕✨Part 1of {Karnasanginis~series}❣️✨~♥In Second birth♥~Rajkumar Aditya ~ The Prince of DhanishtaRajkumari Aaradhya ~ The princess of Sarangeshwar A warrior Also Felled in love with Someone once upon a time~💕And met her again but this time A happy ending ♥

805 5 116
If i can't have you, No one can! (Shqip)

-Perse je zgjuar, ora ende eshte 03:23.-Ku ishe, pashe nje enderr shume te keqe.Thashe teksa ai dol nga banjoja dhe erdh afer meje.-Çfare endrre?-Sikur ti po me tradhetoje.-Oh e dashur une nuk do e beja kurre, a e kemi sqaruar kete gje.Tha ai duke me puthur.-Fli tani dhe mjaft mendove gjera te tilla. Ai ra perseri ndersa une ktheva koken nga ai dhe e shikova, nuk po me tregon po genjen, u afrova dhe e putha.-Nese une nuk mund te te kem atehere askush nuk do e bej.

414 11 55
Crush On You

Setelah menyimpan sakit hati yang begitu lama, Aradhea Puspitha harus dipertemukan kembali dengan Ethan Arkachandra Wisnu Patria yang kini menjelma menjadi lelaki dewasa dan mapan. Lelaki yang dulu mempermainkan Dhea dan membuat perempuan itu patah hati dan merasa benci pada diri sendiri karena terlalu bodoh sehingga bisa diperdayai oleh lelaki itu. Setelah tiga belas tahun berlalu, Ethan muncul di hadapan Dhea. Kembali menawarkan sesuatu yang pernah membuat Dhea terluka. Akankah Dhea menyerah pada pesona seorang Ethan Arkachandra ?

21.4K 23 4.4K
Journey from school friends to roommates to lovers(Complete)

So Radhe Radhe guys👋🙏This is my first story ever toh please galtiyon ko nazar andaaz karen Yeh kahani hai 2 school friends ki jo coincidencely roommates ban jaate hain aur phir jaane kab ishq urf love urf pyaar ho jaata hai❤️🌻Enjoy reading Radhe Radhe 🙏🌻

13K 21 678 Full
Alternative | ✓

There are two primary choices in life : to accept conditions as they exist or accept responsibility for changing them - Devakinandana Vāsudeva Krishna."You know what is right and what is wrong, husband," She said softly, looking into his dark eyes filled with emotional turmoil, "But be assured that you would have take responsibility for your actions."Radheya glanced at the child, Arjuna's son, sprawled on the ground bleeding from various places. His beloved wife's words, spoken when he broke down in front of her after he found out his birth truth, played ceaselessly in his mind.Her voice had been firm and unyielding that day. She had given him the strength he had needed to make the decision to stay with Duryodhana till the end. But...this? He gulped, wondering if he could watch his nephew's death, so near to his eyes. Should he interfere? But hasn't this boy killed his beloved Laxmana? 'What actions you take, remember you would be liable for it,' Radheya thought, a frustrated sigh escaping his lips. Closing his eyes, he made a decision. He just hoped his darling wife would support him in this, otherwise, he had no idea how he would deal with the mess he was about to create.?️#6 in Kunti ?️#5 in Bhishma

53.1K 14 2.4K Full
The invincible superman

Superman in invincible

12.9K 6 147 Full
SaiYa -Sai Satya FF

A small story based on the current track of ghkkpm

16.6K 12 1.1K Full
Ters ne hotelin

Helbruket zor se arrinin te gezonin pushimet e luksit. Kur burri i familjes, Fin Helbruku rezervon suiten me te madhe te hotelit luksoz "Tersit" gjate pushimeve te dimrit per nje jave pushime vere, ata e dine tashme se i pret nje vere e re dhe e paharrueshme. Por vera e paharrueshme dhe e mrekullueshme u tregon per te disaten here se familja e madhe e Helbrukeve eshte e destinuar te gezoje me shume tersin se kenaqesine.Çfare ndodh kur ne suiten me te madhe te hotelit "Tersi", Helbruket gjejne nje trup te vdekur dhe te panikosur nga ideja se policia do te dyshoje tek ta, zgjedhin ta fshehin trupin?

1.5K 27 178 Full
Dhadkan

preeran nd shahelly ss

6.1K 10 833
Mistress Of Magic

Reborn as Adaline Lillian Potter. Find out what happens when Adaline changes the wizarding world.

1.2M 32 33.8K Full
RANGRASIYA| ✔

Published: 11th April, 2016If you all love Radhekrishn then come hop into this ocean of poetry on my sweetest Shyamashyam.May they bless everyone with their devotees :)Radhe Radhe

3.1K 7 322 Full
Madhav Diaries // Mahabharata

2020.Swarg Lok is extremely boring.All Arjun and Draupadi get to do there is nothing.No, you can't romance with all your family members staring at you whole day. Duryodhan has completed his 1000 years of pain in hell, and is trying to plot ways of stealing Krishna's Bansi with his Shakuni mama.Seeing all of this nonsense, Tri Dev decide on doing something interesting. Like asking the Kuru family about their secrets, plots and of course, Madhav......Disclaimer : This book has content which includes shipping of characters and making fun. Please enter at your own discretion.I don't wish to hurt any religious

70.5K 40 4.1K Full
لَقيتُ أَلنوٌرَ فِي حُب الْحُسَيْنِ

كنت اتسأئل في احد الايام لماذا الناس يبكونَ على مصاب الامام الْحُسَيْنِ ولَقيتُ جواب الامام الْحُسَيْنِ لايوم كيومه ولَقيتُ النور في حُب الْحُسَيْنِ الحنون الذي يمسح الذنب

877 1 1
Dhundhe akhiyaan 💘

Mere saare vaade vaade reh Gaye aadhe Hai kasoor kya,Hai kasoor kya,Jeet ke bhi haare haare ... Khwaab yeh bichare yeh fitoor kya yeh fitoor kya Heer na jaane ranjha na jaane Jaane hai Dil MeraKahin toh mil jayenge naam yeh tera meraNaino se Naina takrayein Najane kya Dhundhe akhiyaan..Kaise tumhe yeh samjhayein Najane kya Dhundhe akhiyaan so guys this is a story on my favourite couple aniditaI'm gonna show the strong and savage bondita in my story You're gonna she anirudh struggle to make bondita forgive himI hope you like it

6K 19 517
Rani Amaravati Devi

A women with beauty and brain. Rajkumari Amaravati was one amongst the most resplendent Women in the whole aryavart. She was the queen of Kalas, and was a great warrior. She was a sakhi of Radhe and Krishna. She's an incarnation of Devi Bhadrapraani to reinvent the whole incipient world. But she had to choose between her kingdom or her path to the right way when her father was tired of her taking everything facilely and stroke a choice between both of these. What would she do? Would she choose the right path, Or would she do iniquity with herself by choosing the Kingdom? Everything in her life was taking a drastic turn when she met someone, someone who transmuted her whole life and made it as much as better than anyone can cerebrate. Who was that? How did it transpire to transmute? But afore their reunion which will be counted as the most greatest transpiring, they will have to go through set of tests. And while passing or failing all these tests, they edify every single being about love. This Re-establishment is the result of Amaravati's pristine deeds but nothing else.Read the whole story to know what genuinely transpires!NOTE :- This story is predicated upon Mahabharat and lot's of other incidents. Few incidents are authentic and few are made up. I am the inditer, and I will give you all my best to make this story a astonishing one. Thank you!

62.6K 59 2.5K Full
AHANKAAR

preeran ss

4K 11 582
A train to life...

Another sidnaaz fanfiction. trying to bring a different story from my other two works. hope you guys will like it.

67.8K 40 8.6K Full
Sri Krishnavathara

The Life story of Lord Krishna

5.3K 118 173 Full
NERUNGAADHEY 💜

one side love is always pure bliss even though it hurts at times.🤷‍♀️one such story is NERUNGAADHEY, journey of Arjun & Shreya💔 ❤ so let us go with the flow.Story will be in TANGLISH (Tamizh + English)#1 in purple

228.4K 65 18.7K Full
ONCE AGAIN (COMPLETED)

JJK SHORT STORY[Don't copy this book]

3.9K 7 658 Full
RadheGovindha

This is the Story of known couple Radhakrishn.This is a Fanfiction with no intention of hurting any religion or sentiments. I love my gods.What if our beloved narayan found a way with the curse and decides to be with his lakshmi in this avtar? what if the couple known for love did reach the marriage. how will they life be?Read the journey of our dear couple establishing dharma and teaching what they are to each other and to the world.They may be changes in the curses and scenarios. As this is just a fanfic.I am taking radhakrishn and mahabharat serial references with my imagination and writing this fiction purely for my love to know how would their story be if they did reach the happily ever after.Once again this is a fragment of my imagination with no negative feeling.Any insults and disrespect will not be appreciated.The above title picture is created by AI.And google and pinterest pictures of actors are used for my story characters. So they DO NOT BELONG TO ME.if you have any problem with the pictures do tell. I will happily oblige and take them down.Now Radhe Radhe kehte hue, will dive into the story.

1.5K 35 94
Dil Mein Rakhana

behir TS. not supernatural. just happened Enywere.

7.2K 6 503 Full